Loading...

اخبار

سه شنبه 06 مرداد 1394

کتاب عکس « انتهای زمین » منتشر شد

کتاب عکس ” انتهای زمین “ شامل یکصد قطعه عکس از عکاسان همسفر با تورهای عکاسی چیلیک منتشر و در پایگاه تخصصی کتاب عکس معرفی و در دسترس همگان قرار گرفت.
کتاب عکس « انتهای زمین » منتشر شد
کتاب عکس ” انتهای زمین “ شامل یکصد قطعه عکس از عکاسان همسفر با تورهای عکاسی چیلیک منتشر و در پایگاه تخصصی کتاب عکس معرفی و در دسترس همگان قرار گرفت.
” انتهای زمین “ عنوان نمایشگاهی گروهی است که با مشارکت عکاسان و پشتیبانی رسانه ” پایگاه عکس چیلیک “(Chiilick.com) پس از نخستین ارایه در محل خانه ی هنرمندان ایران، در جریان نمایش سراسری قرار گرفت و تاکنون از استان هایی چون: تهران، قزوین، اصفهان، فارس و بوشهر گذشته است و در دور تازه نمایش عازم مازندران، کردستان، خراسان شمالی، قم، مرکزی، خوزستان، چهارمحال وبختیاری و البرز خواهد شد.
دبیر فراخوان و نمایشگاه ” انتهای زمین “ هدف از نمایش آثار و چاپ کتاب عکس نمایشگاه را تشریح زیبایی های طبیعت گرم و خشک کویر برشمرد و گفت: طبیعت کویر از جمله طبیعت های بی نظیر ایران است و در برابر دیگر جلوه های سبز کشورمان، کمتر شناخته و تعریف شده است.

سروری دلیل تمرکز موضوعی بر منطقه کویر مرنجاب را علاوه بر ویژگی های مطلوب عکاسی، برخورداری از دلایل زیست محیطی مرنجاب برشمرد و یادآور شد: منحنی های نرم، بافت های بی بدیل و فرم های پویایی که پس از طلوع خورشید کویر در مرنجاب رخ نمایی می کنند، با دخالت احساس و ذوق و همنشینی این عناصر با دانش و فن، خروجی موثری را به نام و نفع کشور رقم می زنند تا رسالت هر عکاس را در حوزه ایران شناسی رقم بزند.
دبیر نمایشگاه عکس ” انتهای زمین “ گشایش نمایشگاه این آثار را با حضور مدیران و اعضای هیات مدیره انجمن های عکاسی کشور شایسته تقدیر دانست و از بیان صریح اظهارنظر اساتیدی چون: مسعود زنده روح کرمانی، محمدمهدی رحیمیان، سعید دستوری، افشین شاهرودی و کورش ادیم پیرامون تحلیل نگاه های منتشر شده در کتاب اظهار خورسندی کرد. وی با اشاره به اعلام نظر پروفسور پرویز کردوانی، پدر علم کویرشناسی در ادامه متن عکاسان در ابتدای کتاب، این حضور و صراحت و کارشناسی را افتخاری برای عکاسان مجموعه ” انتهای زمین “ برشمرد.
پروفسور پرویز کردوانی در بخشی از متن خود آورده است: یکی از راه های شناساندن اینگونه مناطق، تهیه عکس از مناظر زیبا و هنرمندانه آنها است که خوشبختانه پایگاه چیلیک علاوه بر انجام دیگر وظایف و برنامه ها، اقدام به اعزام ده ها عکاس ماهر، زبردست و باتجربه به نواحی کویری و بیابانی جهت تهیه عکس از مناظر زیبای این مناطق کم نظیر و حتی در مواردی نادر جهان کرده است که نمونه هایی از این عکس – های – بسیار زیبا و جذاب را در این مجموعه(کتاب) ملاحظه می فرمائید.
کتاب عکس ” انتهای زمین “شامل پنجمین نمایشگاه عکاسان پایگاه عکس چیلیک حاوی عکس هایی از کویر مرنجاب در همسایگی شهرستان آران و بیدگل، در قطع رقعی با طراحی وصفحه آرایی ” ابراهیم باقرلو ” و ترجمه سیدصادق موسوی، به زبان پارسی و انگلیسی به شماره شابک: 2-66-6327-600-978 در شمارگان 1000 نسخه و در قالب 105 صفحه به شکل عکس دار، با کاغذ گلاسه و چاپ رنگی و قیمتی برابر با: 250000 ریال (بیست وپنج هزار تومان) به چاپ رسیده و در فهرست مجموعه کتاب های ” پایگاه تخصصی کتاب عکس ” به ثبت رسیده است.
عمومی
© ebrahim bagherloo. All rights reserved for images appearing on this website