Loading...

آموزش

فتوشاپ برای عکاسان

فتوشاپ از برنامه های گرافیکی بسیار محبوب است و از کاملترین و ...
فتوشاپ برای عکاسان
فتوشاپ از برنامه های گرافیکی بسیار محبوب است و از کاملترین و قدرتمندترین نرم افزارهای ویرایش و خلق تصویرمی باشد. به دلیل قابلیتهای بی نظیر و فراگیر بودن آن مورد توجه و استفاده بسیاری از جمله عکاسان، گرافیست ها، نقاشان دیجیتال، انیمیشن سازها، چاپخانه ها و ... قرار گرفته است.
اما به دلیل گستردگی نرم افزار فتوشاپ و افزوده شدن قابلیتهای ویژه در هر نسخه نسبت به نسخه های پیشین، کار با این ابزار و آشنایی با بخشهای مختلف آن بسیار وقت گیر، مشکل و پیچیده می نماید، از طرفی نسبت به نوع استفاده هر دسته از کاربران، تنها بخشی از این قابلیتها مورد نیاز است.
اگر گشتی در بین منابع فارسی آموزش این نرم افزار بزنید، متوجه خواهید شد که بیشتر این منابع به شرح کامل این نرم افزار دست زده اند و یا کمتر به صورت تخصصی و کاربردی در حوزه ای خاص پرداخته اند، به همین دلیل در بیشتر موارد کاربران به نتیجه مطلوب نمی رسند و یا چیزهایی را فرا می گیرند که شاید یک بار هم در حوزه فعالیتشان استفاده نشود.
این دوره آموزشی برای عکاسان دیجیتال طراحی و برنامه ریزی شده و در آن به مبانی پایه ای ویرایش تصویر با ابزارها و تکنیک های کاربردی و همچنین معادل ترفند هایی که در گذشته در تاریکخانه ها به کار می رفت و برخی از کار ها را که انجام آن بدون فتوشاپ غیر ممکن یا بسیار مشکل است، پرداخته می شود.

 
اگر با عکاسی و مفاهیم آن آشنا باشید و به خصوص در تاریکخانه کار کرده باشید و از ترفند های تاریکخانه ای مطلع باشید، مسلما در کار با فتوشاپ موفقیت بیشتری خواهید داشت.
از جمله مباحثی که هنرجو به صورت عملی در این دوره فرا می گیرد می توان به این موارد اشاره کرد:
آشنایی با فضای کاری وابزارهای فتوشاپ
شالوده تصویر( رزولیشن، اندازه، فضای رنگی و ...)
تنظیم و اصلاح روشنایی و کنتراست تصویر
تنظیم ، انتخاب و اصلاح رنگ های تصویر
ابزارهای برش و انتخاب ناحیه ای در تصویر
لایه ها ی تصویری و حالتهای آمیختگی لایه ها
ویرایشهای پیشرفته، موضعی و غیر تخریبی با استفاده از لایه ها ی تنظیم گر و ماسک لایه
ابزارهای ترمیم و روتوش عکس
بهبود وضوح و رفع نویز عکسها
اصلاح خطاهای لنز و اعوجاج تصاویر
تهیه عکس های سیاه و سفید
خروجی مناسب بر حسب نیاز و چاپ
 
طول دوره این دوره آموزشی 30 ساعت در 10 جلسه برنامه ریزی گردیده است و هنرجویان می بایست لپ تاپ شخصی به همراه داشته باشند.
عمومی
© ebrahim bagherloo. All rights reserved for images appearing on this website